FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Różnice między folią monomeryczną i polimeryczną są związane z ich grubością, wykończeniem powierzchni oraz trwałością po naklejeniu. Folia monomeryczna to folia o grubości 100 mikronów, o wykończeniu matowym lub błyszczącym. Trwałość folii po naklejeniu to ok. 4 lata (folia bez nadruku). Folia polimeryczna to folia o grubości 70 mikronów, o wykończeniu błyszczącym. Trwałość folii polimerycznej po naklejeniu to ok. 7 lat (folia bez nadruku).

Klej kropelkowy nie jest klejem permanentnym. Folię z klejem kropelkowym można łatwo zdjąć i nakleić ponownie np. w innym miejscu. Należy uważać, aby podczas tej czynności nie zanieczyścić kleju kropelkowego, gdyż może on stracić właściwości klejące. Dla odmiany – klej kanalikowy to klej permanentny. Folię z klejem kanalikowym trudniej jest usunąć. Bardzo dużą zaletą kleju kanalikowego jest to, iż ułatwia on aplikację „na sucho” i zmniejsza ryzyko powstawania nieestetycznych bąbli podczas aplikacji folii na powierzchnię.

Wybór folii zależy w dużej mierze od części pojazdu, którą chcemy okleić. W przypadku oklejania szyb polecamy folię OWV Premium. Do oklejenia płaskich elementów pojazdu (np. drzwi) można zastosować folię polimeryczną oraz monomeryczną. Folię monomeryczną polecamy do krótkookresowej reklamy, natomiast folię polimeryczną – do reklam średnio- i długookresowych. Folię wylewaną aplikuje się na powierzchniach posiadających przetłoczenia.

To pytanie nie jest łatwe. Na ostateczną cenę oklejenia samochodu wpływają przede wszystkim: rozmiar oklejanej powierzchni oraz rodzaj zastosowanych materiałów (rodzaj folii, laminatu).

Oczywiście. W pierwszej kolejności porozmawiamy na temat Twoich oczekiwań dotyczących projektu, który mamy wykonać (m.in. treści, grafik i kolorystyki projektu, a także miejsca, gdzie zostanie umieszczona reklama) oraz zaprezentujemy nasze pomysły i propozycje. Po ustaleniu wstępnej koncepcji projektu, przystąpimy do jego realizacji.

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest czyszczenie oklejonych witryn miękką, wilgotną ściereczką. Niewskazane jest używanie (zwłaszcza silnych!) środków czystości, gdyż mogą rozpuścić klej i uszkodzić naklejkę.

Najlepszym rozwiązaniem jest mycie ręczne przy użyciu miękkich gąbek i wody lub łagodnych środków czyszczących przeznaczonych do oklejonych pojazdów.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Maecenas eget magna justo. Nam faucibus lorem nunc, id auctor neque egestas sit amet. Pellentesque faucibus ipsum eu eleifend euismod. Mauris quis sapien a nisi suscipit efficitur. Suspendisse condimentum ligula purus, et ultricies sapien pulvinar at.