Folie do witryn i samochodów

Istnieje duży wybór folii wykorzystywanych w reklamie zewnętrznej na witrynach i pojazdach. Na wybór odpowiedniej folii wpływają różne czynniki tj. powierzchnia, która ma zostać oklejona, trwałość, rodzaj i wielkość reklamy.

Folie do druku

Folia monomeryczna

Folia biała, o matowym lub błyszczącym wykończeniu powierzchni. Jest przeznaczona do reklamy krótkookresowej na witrynach. Zadrukowana folia znacznie ogranicza ilość światła docieranego do wnętrza pomieszczenia. Aby zwiększyć żywotność folii monomerycznej można zabezpieczyć ją laminatem.

Folia polimeryczna

Folia biała, o błyszczącym wykończeniu powierzchni. Stosuje się ją z myślą o reklamie średnio- i długookresowej na witrynach i samochodach (tylko na płaskich elementach). Folia polimeryczna zaaplikowana na witrynie zmniejsza ilość światła docieranego do wnętrza pomieszczenia. W celu zwiększenia trwałości folii można zastosować laminat.

Folia One Way Vision

To folia biała, której cechą charakterystyczną jest obecność równomiernie rozmieszczonych otworów o niewielkich rozmiarach. Odznacza się średnią przepuszczalnością światła do wnętrza pomieszczenia. Przeznaczona jest do reklamy zewnętrznej krótkookresowej na witrynach. Folia OWV jest również używana do oklejania szyb samochodów.

Folia szroniona

Polimerowa folia dekoracyjna, imitująca „szkło mrożone”, przeznaczona do długookresowych aplikacji wewnętrznych oraz zewnętrznych na witrynach i szybach. Materiał posiada transparentny klej, dzięki czemu naklejony na szkło, pozwala na uzyskanie efektu „piaskowanego” lub „wytrawianego” szkła.

Folia wylewana

Samoprzylepna folia wylewana przeznaczona jest do reklamy długookresowej. Jest wykorzystywana do oklejania samochodów, również w miejscach przetłoczeń. Jej podstawowe zastosowanie to reklama na pojazdach flotowych oraz reklama na samochodach służbowych.

Folia Easy Dot

Posiada specjalny klej punktowy, biała, błyszcząca. Klej punktowy pozwala na samodzielną aplikację, wielokrotne naklejanie i łatwe usuwanie. Folia służy do krótkookresowych aplikacji wewnętrznych na na szybach i witrynach.

Folie wycinane ploterowo

Folia barwiona w masie

Istnieje bardzo szeroka paleta kolorystyczna folii barwionych w masie o wykończeniu matowym (mat) lub błyszczącym (błysk). Zaletą folii jest powtarzalność koloru. Ma to istotne znaczenie dla firm, które posiadają kilka oddziałów i przykładają dużą uwagę do budowania spójnego wizerunku firmy. Służy do aplikacji na witrynach i samochodach.

Folia szroniona

Estetyczny i stylowy wygląd tej folii pozwala tworzyć bardzo ciekawe projekty na witrynach sklepowych, obok których Klienci z pewnością nie przejdą obojętnie. Folia szroniona wycinana ploterowo może zostać wykorzystana do stworzenia elementów dekoracyjnych na witryny i przeszklone powierzchnie.

Folie z nadrukiem

Ponadto, folie, które posiadają nadruk (monomeryczna, polimeryczna, szroniona, wylewana i Easy Dot) mogą zostać wycięte przy użyciu plotera tnącego.

Folia dekoracyjna

Folia szroniona

Folia szroniona (niezadrukowana, docinana ręcznie) bardzo często jest używana do całościowej i częściowej aplikacji na witrynach. Folia sama w sobie jest niezwykle atrakcyjnym materiałem aplikowanym na witryny, a to wszystko za sprawą jej niepowtarzalnego charakteru. Produkt ten znajduje bardzo szerokie zastosowanie przy dekoracji okien oraz wewnętrznych powierzchni szklanych w biurach, sklepach, galerach handlowych. Co więcej, zaletą folii szronionej jest ograniczenie widoczności w przeszklonych pomieszczeniach, dlatego często jest stosowana w gabinetach lekarskich i dentystycznych.